Daruj 2 percentá

Prečo nás podporiť?

Klub HK Havrani v roku 2017 a 2018 prešiel výraznými zmenami. Veríme, že nové smerovanie klubu, ktoré je založené na všestrannom zdravom rozvoji detí, je to správne. Unikátne aktivity pre naše deti ako hokejová angličtina alebo práca so športovým psychológom, spolupráca s fyzioterapeutom a ďalšie budeme môcť aj naďalej rozvíjať len v prípade dostatočnej podpory sponzorov a rodičov.

Teraz máte skvelú príležitosť podporiť nás cez poukázanie 2% vašej už uhradenej dane. To znamená, že už nič navyše neplatíte. Za peniaze z 2 % daní zakúpime ďalšiu výstroj pre hokejistov, či zafinancujeme výjazdy na zápasy.

Ako na to?

Potrebne údaje a formuláre nájdete na webe dvepercenta.sk.

Ak ste zamestnanec:

  1. Do 15.02.2022 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň.
  2. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane.
  3. Z tohto Potvrdenia viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane, čo je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Najmenej môžete darovať 3 €.
  4. Vyplňte tlačivo Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby.
  5. Vyplňte body 01 až 14, dátum, dokument podpíšte.
  6. Ak nám chcete oznámiť, že ste nám zaslali svoje 2%, zaškrtnite v tlačive príslušný súhlas so zaslaním Vašich údajov (meno, priezvisko a adresa).  Výšku poukázanej sumy správca dane nezasiela.
  7. Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do 30.04.2022 na daňový úrad príslušný podľa Vášho bydliska.

 

Občan či živnostník, ktorý podáva daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby za rok 2021, je oprávnený v daňovom priznaní vyhlásiť, že podiel zaplatenej dane do výšky 2% sa má poukázať ním určenej organizácii. Môže poukázať aj 3%, ak v roku 2021 vykonával dobrovoľnícku činnosť v rozsahu najmenej 40 hodín. V takomto prípade je povinný doložiť aj písomné potvrdenie, ktoré je prílohou daňového priznania. Fyzická osoba môže darovať 2% (3%) len jednému prijímateľovi, pričom podiel zaplatenej dane je najmenej 3 eurá.

Spoločnosť, ktorá podáva daňové priznanie k dani z príjmov právnickej osoby za rok 2021, je oprávnená v daňovom priznaní vyhlásiť, že podiel zaplatenej dane sa má poukázať ním určeným prijímateľom do výšky 1% zaplatenej dane. V prípade splnenia podmienky darovania 0,5% zaplatenej dane na verejnoprospešný účel môže prostredníctvom daňového priznania poukázať 2% dane. Právnické osoby môžu poukázať 1% (2%) aj viacerým prijímateľom, minimálna výška v prospech jedného prijímateľa je 8 eur.

V prípade potreby nás kontaktujte prostredníctvom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..